Vytvoříme pool pro VPN PPP profil Nastavíme Interface – L2TP Server IP secret – předsdílený klíč použijeme při nastavení klienta A nakonec jednotlivé secrets (klienty), jméno a heslo bude použito…
Počítačovna.cz Posts
S touto chybou jsem se setkal jen na počítači připojeném do domény a s cestovním profilem. Řešením je použít starší nástroj rasphone.exe (C:\Windows\System32\rasphone.exe)
Připojujete-li se k více IKEv2 VPN serverům, pak zcela jistě narazíte na problém, že si ve Windows 10 nativním VPN klientu nemůžete zvolit konkrétní certifikát a připojení selže s hláškou…
PowerShell je třeba spustit s admin právy:
Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml“}
Pokud nepotřebujete web (OWA) přístup do MS Exchange, protože se uživatelé připojují jinak a považujete to za riziko, je možné přístup vypnout v Exchange managment Shell (EMS):
Get-Mailbox -ResultSize unlimited |Set-CASMailbox -OWAEnabled $false
A případně opětovně zapnout:
Get-Mailbox -ResultSize unlimited |Set-CASMailbox -OWAEnabled $true
Po dlouhém pátrání, konfiguracích a neúspěšných aplikacích SSL certifikátů se mi povedlo vypátrat, že blank page je způsobena nefunkční službou Exchange Forms Based Authentication (nechápu, proč po aktualizaci Exhcahge Serveru nenastaruje).
Řešením může být nastavení parametru autodisconnect:
net config server /autodisconnect:-1
(klíč registru HKLM\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters)
Kontrolu lze provést příkazem: net config server
Spolu s tím je třeba vypnout fastboot v Možnostech napájení -> Nastavení tlačítek napájení -> Zapnout rychlé spouštění
S Windows 10 a jejich půlročními velkými aktualizacemi se znepřehlednil způsob zobrazování informace o aktuálním buildu ve větších sítích. V kontejnerech s počítači defaultně nejde přidat sloupec s verzí OS a pro informaci o buildu je nutné zobrazit vlastnosti PC a podívat se na záložku Operační systém. Jenže to je v případě velkého počtu počítačů nepřehledné a zdlouhavé, tak tady je návod, jak sloupec s verzí (buildem) OS zobrazit.
Microsoft vydal podrobný popis až 250 příkazů command line, zatímco klasický HELP jich zobrazí jen asi 86. Je ke stažení v příspěvku v pdf.
Náhodou jsem na serveru mobilmania.cz narazil na zajímavý článek a video, kde autoři přehledně a srozumitelně vysvětlují rozdíl mezi těmito dvěma platformami a protože vím, že v tom má spousta lidí zmatek, článek si dovolím nalinkovat.